מתנות מקוריות – לשלב בין חומר לרוח

החלפת מתנות הוא מנהג תרבותי עתיק יומין הנהוג
בכל החברות האנושיות. הרצון להעניק הוא צורך טבעי שלנו, הבא להדגיש תחושות שונות שלנו כלפי הצד המקבל – אהבה, שותפות, כבוד, הוקרת תודה וההנאה מקבלת המתנה היא בדיוק הצד השני של המטבע – התרוממות הרוח שבידיעה כי מישהו אחר אוהב אותנו, חושב עלינו, שמח איתנו. החיפוש אחר מתנות מקוריות, כאלה שיהלמו בדיוק את אופיו של הצד המקבל, נובע מהרצון להפגין בעצם ההענקה משהו שהוא מעבר לחומר – להצהיר כי חשבנו, בדקנו, ניסינו להתאים את המתנה לבעליה החדשים. 

מתנות מקוריות מאתר נגאיה

אחת האפשרויות היפות ביותר להענקת מתנות מקוריות, היא היכרות עם התחום ההולך ומתפתח של עסקים קטנים המחויבים מראשית דרכם לא רק להצלחה העסקית, אלא לאחריות חברתית לאדם ולסביבה. העסקתם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים לצורך הכנתן של מתנות מקוריות איכותיות הכוללות מוצרים ירוקים לסביבה, בריאים, ממוחזרים או אורגניים, היא דוגמא נפלאה לדרך בה ניתן לקשור בין עשייה עסקית לבין פיתוח וטיפוח חברתי וסביבתי. 
להלן כמה דוגמאות קטנות למוצרים ידידותיים לסביבה שיכולים להוות מתנות מקוריות מלאות שאר רוח, קסם ויופי רעיוני ומעשי:
  • מוצרי נייר ממוחזרים – יומנים, ערכות משרדיות לאחסון ניירות, כלי כתיבה וקלסרים, פנקסי נייר ועוד מוצרי דפוס צבעוניים ויפהפיים שאף יער לא נכרת במיוחד עבורם.
  • משחקי ילדים מנייר ממוחזר – מודלים תלת-מימדיים עשויים נייר ממוחזר – מתיבת נוח, דרך חווה חקלאית וכלה בבתי בובות ומטבחים עשויים כולם בשיטות מיחזור המלמדות את הילד לא רק הפעלת דמיון ויצירתיות כדרך משחקית, אלא את החשיבות שבמיחזור.
  • בקבוקי שתייה רב-פעמיים מעוצבים למניעת זיהום סביבתי – כדוגמא לסוג של מתנות מקוריות קטנות עם חשיבה גדולה אחריהן.
  • ערכות מוצרי מזון אורגניים עמידים כמו חליטות תה, תבלינים, דבש ומוצרי כוורת ועוד.
תחשבו מקורי וירוק ותשמחו לא רק את יקירכם אלא את העולם כולו. הזמנת מתנה מקורית אורגנית מנגאיה היא גם מתנה עצמית, הנתינה והתרומה לקהילה נותנת סיפוק עצמי אדיר, כנסו לאתר נגאיה בו תוכלו למצוא מתנות לידה, מתנות לאישה או לגבר, מתנות אקולוגיות וסביבתיות לחבר או לחברה, מומלץ בחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *